google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Faik Çağatay Demir

Yeni Volkswagen AMAROK tanıtıldı!

Uzun süredir beklediğimiz Volkswagen Amarok, sonunda tanıtıldı!


 

Ford Ranger ortaklığı ile geliştirilen yeni nesil Volkswagen Amarok, sonunda sır perdesini kaldırdı. 2022 yılının sonunda satışa çıkmasını beklediğimiz yeni Amarok, en güçlü donanım paketinde 3.0 V6 247 HP güç üretiyor ve 4MOTION çekiş sistemi ile geliyor.


4 kapalı olarak tanıtılan Amarok, 2023 yılında tek kabinli versiyonu ile de piyasada olacak.


Dış tasarımında keskin çizgiler barındıran Amarok, artık opsiyonel olarak IQ Light ön far sistemi ile tercih edilebiliyor.


Tavan raylarında 350 kg yük taşıma kapasitesine sahip yeni Amarok, çift kabin versiyonun 5.3 metreden biraz uzun, ancak eskiye göre 34 mm daha dar (1910mm) bir gövdeye sahip.


Ön yaklaşma açısı 29, arka ise 21 derece olan Amarok, standart olarak 18 inç jantlar ile geliyor. İstenirse devasa 21 inçler ile de alınabiliyor.


Amarok, diğer modellerin aksine dikey yerleştirilmiş bir bilgi-eğlence ekranı ile geliyor. Standart olarak 10 inç olan bu ekran, üst paketlerde 12 inçe yükseltilebiliyor.


Önlerde çift salıncak bağımsız, arkada ise torsiyon çubuğu kullanılan Amarok, Güney Afrika'nın Pretoria bölgesindeki Ford fabrikasında üretilecek.


Kaynak ve görseller9 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page