google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Faik Çağatay Demir

Yeni Audi A8 tanıtıldı: Makam sınıfında büyük çekişme!

Yeni Audi A8, gün yüzüne çıktı.

Yeni Audi A8 neler sunuyor?

5.19 metre gövde uzunluğu, 3 metre aks mesafesi ve %58’ni oluşturan alüminyum gövdesi ile yeni A8 sonunda görücüye çıktı.

Ön paneldeki meşhur Audi ızgarası artık tek parça ve biraz daha büyük. Yan taraftan ise boylu boyunca uzanan dik bir omuz çizgisine sahip olan araç, büyük çamurlukları sayesinde gayet ihtişamlı duruyor.

Yine ön farlarda standart olarak gelen Digital Matrix, her biri 1.3 milyon mikro ayna olmak üzere toplamda 2.6 milyon mikro ayna ile sürücüye keskin virajlarda ve uzun düzlüklerde maksimum görüş sağlamayı hedefliyor.

Ayrıca yeni A8, arka tarafta ise standart olarak OLED farlar sunuyor. Kullanıcı tarafından seçilebilen 2 farklı imza aydınlatmasına sahip olan farlar, aynı zamanda yakınlık sensörüne de sahip. Eğer bir sürücü yeni A8’e 2 metreden fazla yaklaşırsa bütün OLED modülleri yanarak uyarı oluşturuyor.

Arka koltukta yolcuya ayak masajı ve ayak ısıtma gibi havalı ve şık özellikler sunan yeni A8, 18 bölgeden destekli koltukları ile masaj fonksiyonuna da sahip.

3 farklı sürüş asistan ile satın alınabilen model, V6 3.0 TFSI 340 PS motor seçeneği ile başlıyor. Ayrıca 4.0 TFSI motor ise 460 PS güç üretirken, S8 olarak adlandırılan performans modeli ise, biturbo V8 yerleşimde 571 PS güç, 800 nm tork gibi etkiyelici değerler sunuyor.

Yeni Audi A8’in başlangıç fiyatı 99.500 euro olarak açıklandı. Aralık ayında ise Avrupa marketinde satışa sunulacak.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve görseller

#audi #otomobil #yenia8

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page