google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

TSMC, Apple Glass için mikro OLED geliştiriyor

Uzun süredir speküle edilen, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olacak Apple Glass için yeni detaylar ortaya çıktı.

Apple, Apple Glass’da kullanılmak üzere TSMC ile işbirliğine giderek, çok gelişmiş paneller üretmek için harekete geçti. Bahsi geçen bu teknoloji, mikro OLED olarak adlandırılan, 1 inçten daha küçük, üretim tekniği ile substrat yerine, wafer adı verilen süper ince ve disk şeklindeki plakalar üzerinde geliştiriliyor.

Böylece paneller, yüksek çözünürlük ve yüksek verimlilik ile kombine edilerek, giyilebilir teknolojilerde kullanılabilir hale getirilmiş oluyor.

Apple aynı zamanda Glass için, dalga kılavuzu teknolojisi için de çalışmalarını sürdürüyor. Dalga kılavuzu teknolojisi ile birlikte, dış bir kaynaktan alınan grafik bilgisi, kullanıcının gözünün önündeki panellere aktarılıyor.

Araştırma ve geliştirme çalışmaları Tayvan’da bulunan TSMC fabrikalarında devam ediyor. Ayrıca Apple Glass projesi için, AU Optoelectronics firmasından ve Japonya’dan mühendislerde bu çalışmaya dahil oldu.

Daha fazlası için takipte kalın.

Haber kaynağı

#apple #appleglass #applevr #tsmc

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page