google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Thodex hakkında soruşturma açıldı

Kendini Türkiye’nin ilk “Global Lisanslı” kripto para borsası olarak nitelendiren Thodex hakkında soruşturma açıldı.

Thodex olayı hakkında son bilgiler

Anadolu Ajansı‘nın aktardığı bilgilere göre, kripto para borsası Thodex hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Akabinde Thodex’de görevli kişilerin ifadelerine başvurulduğu belirtildi.

Öte yandan Thodex’in kurucusu olan Faruk Fatih Özer hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, “nitelikli dolandırıcılık”tan dolayı suç duyurusunda bulunuldu.

Özer’in, 2017 yılında kurduğu kripto para borsası Thodex’in, yaklaşık 2 milyar dolar işlem hacmine sahip olduğu ve bu paralarla yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor.

Thodex’in kurucusundan açıklama

Thodex’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, hakkındaki yöneltilen suçları reddeden Özer, Thodex’in 2018 yılında da 25 milyon ₺ değerinde bir siber saldırıya uğradığını, bunu kullanıcılara hissettirmeden kendi şirket bütçelerinden karşıladıklarını iddia etti.

3 sayfalık açıklamanın devamında ise, birkaç gün içerisinde Türkiye’ye döneceğini belirten Özer, hakkında kamuoyu tarafından ortaya atılan tüm suçlamaları ise yalandı.


ÖNEMLİ DUYURU pic.twitter.com/3aBeJjFSYQ — THODEX (@thodexofficial) April 22, 2021

Site ne durumda?

Thodex’in web sitesi için 20 Nisan saat 20.00’de başlayacağı duyurulan ve 6 saat sürecek “bakım çalışması” yerini ertesi gün yapılan açıklama ile “4-5 güne” bıraktı. O günden itibaren de site erişime kapalı.

Yatırım amaçlı kripto para alıp satan kullanıcıların, kendi avukatları aracılığı ile Türkiye’deki çeşitli Cumhuriyet Başsavcılıkları’na başvuracağı bilgisine ek olarak, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün de Kadıköy’de bulunan şirket ofisinde arama başlattığını ekleyelim.

İlerleyen günlerde yaşanacak yeni gelişmeleri KISSA DEVRE üzerinden aktarıyor olacağız.

Daha fazlası için takip kalın.

Haber kaynağı

#kripto #kriptoparabirimi #türkiye #thodex

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör