google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

Sıkı durun: Audi A6 e-tron konsepti tanıtıldı

Audi’nin sevilen sedanı, A6 e-tron olarak geleceğe dönüyor.

A6 e-tron konseptinin detayları

PPE (Premium Elektrik) platformu üzerinde yükselecek olan A6 e-tron, 4.96 metre uzunluğa ve 1.96 metre genişliğe sahip. Ancak gövdesi radikal bir sedan yerine fastback olarak tasarlanmış.

Rüzgar direnç katsayısı 0.22 olan konsept model bu sayede enerji tüketimine ve menzile olumlu yönde katkı verebiliyor.

22 inç jantların bulunduğu bulunduğu modelin A6 e-tron’un iç tasarımı ise oldukça sade tutulmuş. Orta konsolun dümdüz çizgilerine, kokpiti iki A sütunu boyunca saran hatlar eşlik ediyor. Ortada ise boyutu henüz açıklamayan dijital bilgi eğlence sistemi, sürücü dijital göstergesine eşlik ediyor.

İnce hatlara sahip olan far grupları artık Digital Matrix LED ve Digital OLED kullanıyor. Bu şekilde maksimum parlaklık sağlanırken, yoldaki hiç bir ayrıntının gizli kalmaması hedefleniyor. Digital Matrix LED teknolojisi aynı zamanda, aracınızı şarj ederken bekleyeceğiniz süreden sıkılmamanız için bir projektör görevi görerek, akıllı telefonunuz üzerinden istediğiniz oyunu oynamanıza imkan sağlıyor. Fantastik değil mi?

Klasik Audi çizgisi olan ince LED stop grubu, A6 e-tron’da da kendine yer bulmuş. 3 boyutlu farlar aracın arkasını boydan boya sararak akıcı ve sade bir görüntü oluşmasına yardımcı olmuş.

800 volt şarj teknolojisi ile gelen konsept A6 e-tron, 10 dakika şarj ile 300 km menzil kazanabiliyor. Ayrıca %5 doluluk oranından %80’e çıkması ise 25 dakika alıyor. %100 şarj ile 700 km‘ye varan bir menzil sunacağını da ekleyelim.

Giriş seviyesi için 0-100 km/s hızlanması 7 saniye olarak belirlenirken, diğer gelebilecek performanslı modeller için bu rakam 4 saniye altlarına düşülmesi öngörülüyor.

Son olarak yeni geliştirlen PPE üzerinde yükselecek elektrikli otomobiller, 2022’in ikinci yarısından itibaren üretime geçmeye başlayacağını belirtelim.

Güncellemeler için takipte kalın.

Kaynak ve tüm görseller

#a6etron #audi #elektrikliotomobil #otomobil

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page