google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

RTX 3080 Ti mining limitörü sadece Ethereum için geçerli değil

Dumanı üstünde RTX 3080 Ti ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Ethereum Cash, Ergo ve Ravencoin…

Geçtiğimiz haftalarda çıkış yapan ve RTX 3090’nın hemen altına konumlanan RTX 3080 Ti, şu sıralar oldukça popüler olan kripto mining limitörü ile birlikte piyasaya sürüldü.

Ancak Ethereum kazma performansının yanında diğer bazı coinler içinde performansın önemli ölçüde kısıtlandığı ortaya çıktı.


Some 3080Ti cryptocurrencies mining benchmark… pic.twitter.com/8BTkM48L2Z — I_Leak_VN (@I_Leak_VN) June 4, 2021

I_Leak_VN isimli bir Twitter hesabının yayınladığı verilere göre RTX 3080 Ti, Ethereum için 57 MH/saniye, Ethereum Cash için 57 MH/saniye, Ergo için 124 MH/saniye ve Ravencoin için ise 23 MH/s gibi kazma performansı rakamları sunuyor.

RTX 3090 modelinde Ethereum 120 MH/saniye performansı verirken, RTX 3080 Ti ile aralarında hatrı sayılır bir güç farkı olmamasına rağmen neredeyse yarısı kadar kazma performans vermesi Nvidia’nın bu konuda ne kadar ciddi olduğuna dair bir işaret sayılabilir.

Çünkü firma Mayıs sonundan itibaren üretimden çıkacak ekran kartları için MH/saniye cinsinden Ethereum performanslarının kısıtlanacağını böylece kripto madenciler ile oyuncu profillerini birbirinden ayırmak istediklerini belirtmişti.

Testleri yapan hesap paylaştığı gönderisinde Conflux Network (CFX) altcoinin kazma performansında ise bir değişim olmadığını da ekliyor.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak

#ravencoin #rtx3080ti #kripto #ethereum #kriptomining

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör