google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

Nissan Qashqai yenilendi

Nissan bugün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni nesil Qashqai tanıtıldı. Gelin hızlıca yeni Qashqai’nin detaylarına göz atalım.

Detaylar

Kompakt SUV sınıfının öncüsü olarak kabul edilen Nissan Qashqai’nin imzası olan ön ızgaradaki V kuşağı büyütülmüş ve yeni farlar adaptif farlar ile birlikte tasarım uyumu yakalanmaya çalışmış. Mühendisler arka tarafta 3 boyut efekti verilen LED stop lambaları ile yeni Qashqai’nin yolda kolayca ayırt edilebileceğini savunuyor. 11 farklı gövde rengi ve 5 adet çift renk kombinasyonu ile gelecek modelde artık isteğe bağlı olarak 20 inç jantlarda alınabiliyor.


Kokpit ve iç tasarım unsurlarında da çeşitli gelişmeler mevcut. Bu nesilde Nissan Qashqai artık dijital bir gösterge paneline sahip. 12.3 inç boyutundaki bu ekrandan araç ile ilgili çeşitli bilgiler görülebilecek. Ek olarak 10.8 inç boyutundaki baş üstü gösterge ile sürücünün gözünü yoldan ayırmadan temel bilgilere erişmesi mümkün kılınmış. Bilgi eğlence ekranın boyutu ise nispeten daha küçük. 9 inçlik bu ekranda Android Auto ve kablosuz CarPlay desteğinin yanı sıra Alexa ve Google Asistan desteği de mevcut.

Güvenlik değinilmesi gereken diğer bir konu. Artık bu nesilde sürücünün yolda yaşadığı stres ve endişeyi düşürmek amacıyla gaz ve fren asistanı olarak görev alacak ProPILOT, Qashqai kullanıcılarıyla buluşacak.

Motor seçenekleri arasında artık dizel yok. Onun yerine 1.3 DiG-T 12v mild hybrid motor ve 1.5 E-POWER seçenekleri sunulacak. 1.3 motor xTronic (otomatik) şanzıman ile 156 HP güç sunulurken, isteğe bağlı olarak 6 ileri manuel şanzıman ile aynı motorun 138 HP’lik versiyonu tercih edilebiliyor. E-POWER seçeneğinde ise kullanıcılara 154 HP’lik içten yanmalı motora ek olarak 140 kW güç üreten bir elektrik motoru bulunuyor. Bu sistem içten yanmalı motorun elektrik motoruna güç üretmesi prensibi ile çalışıyor. Bu sayede aracı şarj etmeye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak

#nissan #otomobil #otomotiv #qashqai

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page