google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Mercedes-Benz CLS makyajlandı: Yeni nesil teknolojiler ve daha agresif bir görünüm

Segmentinin yaratıcısı olan 4 kapılı coupe Mercedes-Benz CLS ilk makyaj operasyonunu geçirdi.

Gelin hızlıca erken makyajın getirdiği yeniliklere göz atalım.

Makyajlı CLS’nin giriş donanımı olan Avantgarde’da standart olarak yeni ön tampon tasarımı ve hava girişleri ile gelecek. Arka tamponda ise farklı bir difüzör ve krom detaylar mevcut.

Tüm modellerde, paketlerden bağımsız olarak yeni bir ızgara tasarımına sahip olacak CLS, krom işlemeli ve 3 boyutlu Mercedes logosunu, kataloğa eklenen spectral mavi rengi ile tamamlayacak.

Kokpit ögelerinde değişim mevcut. Yenilenen direksiyon simidi artık nappa deri ile tercih edilebilecek. Eğer Sürüş Destek Paketi ile birlikte alınırsa, direksiyon üzerine yerleştirilen iki bölgeli kapasitif sensör, sürücünün ellerinin direksiyon üzerinde olup olmadığı konusunda sistemi bilgilendirebiliyor.

Performans için CLS 53 4MATIC+

Mercedes’in CLS ürün gamındaki performans modeli olan CLS 53 4MATIC+’da, 435 HP güç üreten içten yanmalı motor ve ona eşlik eden 16 kW‘lık ve 250 nm tork üretebilen bir başlatıcı jeneratör kullanılıyor. 9G TCT AMG SPEEDSHIFT şanzıman ve kişiselleştirilebilir 4MATIC+ sistemi ile birlikte sunulan RIDE CONTROL+ havalı süspansiyon sportif bir deneyim vaadediyor.

300 adet üretilmesi beklenen Limited Edition sürümünde, kaşmir beyazı magno ve selenit grisi magno boya opsiyonlarına ek olarak, kapı kenarlarında yarış çizgileri eşlik edecek.

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

CLS dizel motor ile alınırsa;

  1. CLS 220d: 194 HP – 400 NM

  2. CLS 300d 4MATIC: 265 HP – 550 NM

  3. CLS 400d 4MATIC: 330 HP – 700 NM

ile, eğer benzinli motor ile alınırsa;

  1. CLS 350: 299 HP – 400 NM

  2. CLS 450 4MATIC: 367 HP – 500 NM

  3. CLS 53 4MATIC+: 435 HP – 520 NM

seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sürüş Destek Sistemleri ve Teknoloji Altyapısı

Standart olarak sunulan 10.25 inçlik bilgi eğlence ekranları, opsiyonel olarak 12.3 boyutunda alınabiliyor. Ayrıca yazılım konusunda Mercedes’in yeni ve yapay zeka ile desteklenen MBUX sistemi, sürücüsünün davranışlarını gözlemleyerek ona özel önerilerde bulunabilecek.

Öte yandan 360 derece kamera ile sunulan otomatik park manevra sistemi, aracın sistem üzerinde belirlenen yerlere kolayca girip çıkabilmesini mümkün kılıyor. Eğer doğrudan trafiğe doğru çıkılıyorsa, geri çarpışma önleyici ile olası kazalar önlenebiliyor.

Sürüş destek sistemleri konusunda da cömert davranan Mercedes, aktif fren asistanını standart olarak sunuyor. Ayrıca opsiyonel olarak alınabilen aktif hız takip asistanı, trafik levhalarını okuyarak aracın hızını ayarlayabilme yeteneğine de sahip.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve tüm görseller

#cls #mercedes #mercedesbenz #otomobil

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör