google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

iOS 14.5 çıktı: Uygulama Takibi Şeffaflığı ve daha fazlası

Apple’ın uzun süredir beklenen iOS 14.5 güncellemesi Türkiye’de dağıtılmaya başlandı.

iOS 14.5 neler sunuyor?

iOS 14.5 ile gelen en önemli 2 özellikten birisi, maske yüzünden kişiyi algılayamayan Face ID için alternatif bir yol geliştirerek, telefonu Apple Watch ile açabilmeyi sağlıyor. Böylece kolunuzda bir Apple Watch var ise telefon kilidinizi kolaylıkla Face ID gerektirmeden açabileceksiniz. Bunun için Apple Watch 3 ve iPhone X modelleri veya daha üstlerini kullanıyor olmak gerekecek.

Diğer en önemli özellik ise “Uygulama Takibi Şeffaflığı“. Çokça tartışmaya sebep olan, hatta Facebook ile Apple’ın arasını açan bu özellik ile birlikte Apple, uygulamara sizin verilerinizi başka uygulamar üzerinde takip etmek için izin yetkisi zorunluluğu getiriyor.

iOS 14.5 Güncellemesi

Apple’ın yeni tanıttığı AirTag desteği de iOS 14.5 ile hayatımıza giriyor. iPhone 11 ve 12 modellerinde bulunan U1 çip desteği sayesinde aradığınız ürünü size görsel ve sesli geri bilirimler verebilecek.

Podcast ve Apple Music uygulaması da elden geçirilenler arasında. Örneğin Podcast uygulaması artık bölümleri kaydedip, indirebilme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra Apple Music dinletilerinizi hikaye olarak Instagram ve Facebook’da paylaşabileceksiniz.

iOS 14.5 an itibari ile Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Daha fazlası için takipte kalın.

#apple #ios145 #iphone

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page