google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

İşte aklın sonu: Yeni RANGE ROVER SPORT tanıtıldı!

Yeni nesil Range Rover Sport tanıtıldı.


3. jenerasyon Range Rover Sport, görkemli bir etkinlik ile üzerindeki sır perdesini kaldırdı. Ön tarafta ağabeyi Range Rover'dan esintiler taşıyan Sport, arka tarafında ise önceki nesile göre çok daha keskin bir tasarım diline sahip.


"Less is more" geleneğinin devam ettiren yeni Range Rover Sport'un kapı kolları da Velar ve Evoque'da olduğu gibi gizlenebiliyor ve aerodinamik olarak olumlu bir geri dönüş sağlıyor. Sürtünme kat sayısı sadece 0.29 cd.


İçerisinde ise ağabeyine benzer bir kurulum getirilmiş. 22 yöne ayarlanabilen koltuklardan, kafa başlıklıklarına yerleştirilen ve gürültü engelleme fonksiyonuna sahip hoparlörlere kadar lüksün doruklarına ulaşmayı hedefleyen yeni Sport, 29 hoparlör ve 1430 W çıkış gücüne sahip ses sistemi ile ufak çapta bir konser performansı verebiliyor.


Saniye 500 defaya kadar anlık verileri hesaplayan dahili şasi kontrolü ve 48V güç üreten ve 1400 nm torka kadar savrulmaları önleyecek modülü ile Range Rover Sport, tam bir yol ve arazi canavarı. Önceki nesilde olmayan ve şehir içi ve dışı yol tutuşa olumlu katkı veren arka tekerlerin dönebilmesi (7.3 dereceye kadar) de es geçilmemiş.


Motorlara bakacak olursak, en göze çarpan seçenek PE510 olarak adlandırılan PHEV tipi yeni ünite. 510 PS güç ve 730 nm tork üreten canavarın, 105 kW güç üreten ve 113 km menzile kadar sadece elektrikle giden bir elektrik motoru ile besleniyor. 0-100 km/s hızlanması 5.4 saniye.


SVR modeline özgün olacak yeni motor ise 530 PS güç üretiyor ve 0-100 km/s hızlanması 4.5 saniye.


İngiltere fiyatı 79 bin sterlinden başlıyor ve siparişe hazır durumda. Türkiye fiyatı açıklandığı zaman yine buradan ulaşabileceksiniz.
Kaynak ve görseller25 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page