• Faik Çağatay Demir

İngiltere’den Binance darbesi: Dünyanın en büyük kripto para borsasının faaliyetleri durduruld

İngiltere, Binance’nin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Detaylar

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘nin İngiltere’deki faaliyetlerine son verildiği açıklandı. Ülkenin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü reklam faaliyetlerine son verilmesi istenen Binance’nin, bugün itibari ile tüm alım-satım işlemlerine son verildi.

Geride bıraktığımız 17 Haziran’da Binance.uk uzantısı duyurmaktan yaşadığı mutluluğu ifade eden kripto para borsasını bu duruma götüren sürecin ise kripto paralarda artan güvensizliğin ve kara para aklama olaylarının olduğu düşünülüyor.

Ocak 2021’den beri Finansal Davranış Otoritesi, kripto para ile ilgili işlem yapan tüm hizmetlere, kara para aklama kurallarına kayıt olma ve bağlılık gösterme şartı koşmuş, yalnız 5 tane firma bu konuda adım atmıştı.

Öyle ki durumun ciddiyetini göstermek amacıyla Finansal Davranış Otoritesi, Binance’nin sosyal medya ve web sitesi üzerinden “İngiltere’de Binance’nin herhangi bir finansal faaliyet göstermesine izin verilmemiştir” ibaresini 30 Haziran’a kadar koymasını istedi.

Ayrıca borsanın 2 Temmuz’a kadar İngiltere’deki tüm kullanıcıların bilgilerini ve kayıtlarını korumasını ve bunu Otorite’ye bildirmesi gerektiği belirtildi.

Finansal Davranış Otoritesi ve Binance’den konu ile ilgili açıklama gelmezken, ilerleyen günlerde yaşanacak gelişmeler için lütfen takipte kalın.

Kaynak

#binance #ingilitere #kriptopara

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör