google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Google’dan yapay zeka ile cilt problemlerini teşhis hamlesi

Yapay zeka teknolojisini Google bu kez cilt problemleri için kullanmak istiyor.

Yapay zeka destekli teşhis

Teknoloji devi Google yapay zeka teknolojileri sayesinde cilt problemlerini teşhis için önemli bir adım atıyor. Firma yıllık 10 milyar defa cilt ile ilgili Google üzerinde arama yapıldığını, halihazırda yaşanan dermatolog sıkıntısını yapay zeka ile çalışacak bir asistan uygulama ile hafifletmeyi hedefliyor.

Bu yılın sonlarında çıkacak uygulama ile cildinizin 3 adet ve farklı açılardan resimleri çekilmesi ardından cilt yapınız ile ilgili bir takım soruları cevaplamanız istenecek. Şikayetçi olduğunuz semptomların ne kadar zamandır sürdüğü de teşhis üzerinde doğrudan bir etken olacak.

Ardından yapay zekalı asistan uygulama, 288 adet farklı durumdan sizin yaşamış olduğunuza en yakın olanı, elindeki bilgiler ile eşleştirmeye çalışacak.

Google çıkan sonuçların kesin bir teşhis veya medikal bir tavsiye olmadığını, kullanıcıların bir dermatologa görünmesi gerektiğinin altını çiziyor.

3 yıllık bir projenin eseri olduğunu belirten firma, uygulamanın CE sertifikasında Class 1 medikal cihaz olarak onayını aldığını belirtiyor.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve GIF

#ciltproblemleri #dermatolog #google #yapayzeka

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör