google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Game Pass rakibi yeni PlayStation Plus tanıtıldı!

Merakla beklenen Game Pass cevabı, Sony tarafından yeni PlayStation Plus ile geldi.

Yeni PlayStation Plus neler vaadediyor?

Sony’nin Spartacus kod adı ile bilinen aylık oyun aboneliği sistemi PlayStation Plus tanıtıldı.

3 pakette kullanıcıların karşısına çıkacak sistem ile oyuncular, aylık farklı ücretler ile PlayStation kütüphanesindeki oyunlara erişim sağlayabilecek.

İlk paket PlayStation Plus Essential olarak göze çarpıyor. Bugüne kadar Plus üyelerinin sahip olduğu aylık 2 indirilebilir oyun, özel indirimler, bulut kayıt desteği ve online oyun imkanı sunacak sistemin fiyatı ise 9.99 dolar.

İkinci paket ise Plus Extra. 400 adede kadar PS5 ve PS4 oyununu oynama imkanı sunacak sistem ayrıca üçüncü parti geliştiricilerinde oyunlarını içerecek. Fiyatı ise aylık 14.99 dolar.

Son paket ise Plus Premium. Essential ve Extra paketlerinin yanı sıra, 340 adet PS3 oyunu daha oynanabilir şekilde oyunculara sunulacak. Bulut destekli PlayStation Now streaming servisinin yanında, oyunları almadan önce deneme imkanı sunan erişimde sisteme dahil edilmiş. Fiyatı ise aylık 17.99 dolar.

Önümüzdeki Haziran ayında Kuzey Amerika, Avrupa, Asya pazarlarında çıkış yapacak yeni sistemlerin, bu yılın sonuna kadar tüm servis ağına yayılması planlanıyor.

Çıkış oyunları olarak ise Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 ve Returnal oyunları oyuncular ile buluşacak.

Son olarak yeni çıkacak PlayStation özel oyunlarının, PlayStation Plus sistemlerine düşmeyeceğini de ekleyelim.

Kaynak

#gamepass #oyun #playstatation #playstationplus

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör