google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Ferrari 812 GTS, VW Golf’den daha çevreci

1.5 TSI Volkswagen Golf’mü yoksa V12 atmosferik Ferrari 812 GTS mi daha çok çevreye zarar veriyor sorusuna muhtemelen çoğumuz Ferrari cevabını veririz.

Ancak Ferrari CEO’su Louis Camilleri’ye göre durum tam tersi.

Yatırımcı toplantısında konu hakkında görüşlerini belirten Ferrari CEO’su, yılda 3000 km yapan bir Ferrari’nin, her gün kullanılan bir otomobile göre daha az çevreyi kirlettiğini söyledi ve Avrupa regülasyonlarını eleştirdi.

Kurallara göre araç başına 95 gr CO2/km değeri düşmesi gerekiyor. 2007 yılından bu yana emisyon değerini 35% düşüren Ferrari, şu an bu üst limitin çok üstünde (277 gr CO2/km).

Elektrik dönüşümü dönemini reddetmeyen Ferrari, hatırlayacağınız üzere SF90 Stradale modelini Plug-in Hybrid olarak tanıtmıştı.

61 yaşındaki CEO, kemik kitle müşterilerinin elektriğe geçişleri konusunda emin değil. Ayrıca elektrikli otomobillerin, Ferrari satışlarının yarısını bile oluşturmayacağını düşünüyor.

Buradaki problem, müşterilerin alışkanlık ve zevklerinin değişiyor olması. Artık birçok genç müşteri profili elektrikli otomobillere doğru yöneliyor. Yürütme maliyetlerini, çevreci tutumlarıyla harmanlayan elektrikli araçlar gün geçtikçe daha çok müşteri için cazip hale geliyor.

Daha fazlası için Kıssa Devre’ye abone olun

E-posta Adresi

Abone ol

Kaynakça

KISSA DEVRE’Yİ TAKİP EDİN

#ferrarifiyatlistesi #ferrarifiyat #ferrarimodelleri #otomobil #volkswagen #süperotomobil #otomotiv #golffiyat #ferrarisf90stradale #golf #elektrikliotomobil #ferrari

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör