google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

EQE tanıtıldı: Elektriğin Mercedes-Benz lügatındaki E’si!

Premium segmentte Mercedes-Benz’in en büyük kozu olacak EQE sonunda tanıtıldı.

EQE’nin detayları

EVA2 platformuna inşa edilen 2. model olma özelliğini taşıyan EQE, 2022 yılının ortasında global çapta satılmaya başlayacak. EQS’de yakalanan akıcı ve oka benzeye tasarım dilini devam ettiren EQE, 19 ile 21 inç arasında jantlar ile tercih edilebilecek.

Ağabeyi EQS’e göre 90 mm daha az aks mesafesi sunan modelin dış uzunluğu ise 4946 mm olarak tutulmuş. Şu an halihazırda satılan E-Serisi’nden çok daha ferah bir iç mekana sahip olan EQE, öndeki omuz mesafesinde 27 mm, iç alanda ise 80 mm daha fazla genişlik sunuyor.

430 litre gibi nispeten küçük bir bagaj kapasitesine sahip olan model, ilk olarak EQS’de sunulan MBUX Hyperscreen kurulumu ile geliyor (Tabiki opsiyon). Ayrıca isteğe bağlı olarak arka aks kontrolü, önde komut ile açılabilen kapı fonksiyonu gibi ağabeyinde olan özelliklerde tercih edilebiliyor.

660 km’ye kadar menzil sunabilen model, çıkışında 290 HP güç üreten EQE 350 modeli ile piyasada olacak. İlerleyen dönemlerde ise EQE 53 veya 63 olarak adlandırılmasını beklediğimiz model için ise tahmini güç değeri 500 kW yani 670 HP gibi değer düşünülüyor.

Model, 2022’nin ortasında global çapta satışa sunulacak ve Bremen’deki tesislerde üretilecek.

MBUX Hyperscreen hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Kaynak ve fotoğraflar

#mercedes #Elektrikliotomobil #otomobil #eqe #araba #MercedesBenz

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page