google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
top of page
  • Yazarın fotoğrafıFaik Çağatay Demir

Elektrikli SUV BMW iX tanıtıldı

Alman otomobil üreticisi BMW, dün akşam basına yeni elektrikli SUV’u iX’i tanıttı.

2021 yılının sonunda pazara giriş yapacak modelin detaylarına yakından bakalım.

iX modelinde BMW 500 hp güç üreten bir elektrik motoru kullanmış. Bu sayede 0-100 hızlanması 5 saniyenin altına düşebiliyor.

10 dakika şarj ile 120 km menzil sunan iX, 100 km’de 21 kWh elektrik tüketim değerine sahip. 10% – 80% şarj değerine 40 dakika içinde ulaşabilmesini sağlayan 200 kWh hızlı şarj desteği ile uzun ömürlü batarya deneyimini sağlamayı hedefliyor. Total menzili ölçümlere göre 600 km.

Boyutları X5 ile aynı olan iX, ağırlık olarak X6 modeline çekmiş. Köşeli hatları barındıran model, 2018 yılında tanıtılan konsept modelden izler taşıyor.

Sadece 5 koltuk düzeninde sunulan iX’in iç tasarımı tahmin edilebileceği üzere kaliteli malzemelerden oluşuyor. 5G destekli modelin kokpitinde 12.3 ve 14.9 inç olmak üzere birbirine bitişik kavisli ekranlar bulunuyor.

Direksiyon alışılmışın dışında altıgen biçiminde geliyor. BMW mühendisleri tasarlarken, pist otomobillerinden ilham aldıklarını, bunun ile birlikte maksimum sürüş zevkini vermeyi amaçladıklarını belirtiyor.

İsteğe bağlı olarak Bowers & Wilkins 30 hoparlörlü ses sistemi ile alınabilecek SUV, 2021 yılı sonlarında yollarda olacak.

Daha fazla haber için Kıssa Devre’ye abone olun.

E-posta Adresi

Abone ol

Kaynakça

#bmwsahibinden #otomobil #bmwix #bmwfiyat #otomotiv #bmw #bmwixfiyat #elektrikliotomobil

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page