• Faik Çağatay Demir

Bu hızlanmanın şakası yok: Tesla Model S yenilendi

Merakla beklenen, Tesla’nın yeni süper sedan Model S yenilendi.

Gelin hep birlikte bu süper sedanda yapılan değişiklere kısaca göz atalım.

Tesla Model S Plaid ve Long Range, iç tasarımda büyük değişiklikler ile geliyor. Formula 1 araçlarına benzeyen yeni direksiyonun hemen sağ tarafında 17 inç ve 2200×1300 çözünürlükte tercih edilen devasa bir ekran eşlik ediyor. Bu ekranın alametifarikası ise yolculara oyun oynama imkanı sunması. 10 TFLOPS güce sahip olan bu donanım, kablosuz kontrolcü eşliğinde yeni çıkan konsollara rakip olacağa benziyor. Eğer isterseniz, ekranı sağa yada sola döndürme imkanınız da mevcut.


SlashGear

Yenilenen arka yaşam alanında bizleri 8 inçlik bir ekran karşılıyor. Bu ekran üzerinden klima kontrollerine erişim imkanı var.

Cam tavan Model S Plaid için standart olarak sunuluyor. Aynı zamanda bu donanım UV ve infrared teknolojisi ile sıcak ve güneşten koruyor.

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip, 22 hoparlörden oluşan 960W güç üreten ses sistemi ise Model S Plaid’i adeta yürüyen bir konser salonuna dönüştürmek için düşünülmüş gibi gözüküyor.

Biraz da performans üzerinden konuşalım. Model S Plaid ve Plaid+ 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyede tamamlıyor. 1020 beygir maksimum güç üreten süper sedanın, maksimum hızı ise 321 km/s olarak belirlenmiş. 627 km menzil sunan düz Plaid için 120.000$ istenirken, 836 km gibi uçuk bir menzil sunan Plaid+ için 140.000$ fiyat biçilmiş.


SlashGear

Daha ekonomik model olan Long Range için başlangıç fiyatı 80.000$ ve sunduğu menzil ise 663 km. Yani düz Plaid versiyonundan daha fazla bir menzil hedefleniyor.

Tesla ayrıca, makyajlı Model X güncellemesi üzerinde çalıştığını da belirtti.

Daha fazlası için web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Haber kaynağı ve görseller

#elektrikliotomobil #tesla #teslamodels #teslamodelsplaid

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör