google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Audi Q4 e-tron ile ilgili ilk detaylar paylaşıldı: 14 Nisan’da tanıtılacak

14 Nisan’da tanıtılacak Audi Q4 e-tron, firmanın 2. elektrikli SUV modeli olacak.

Gelin bu bilgilere kısaca göz atalım.

İç tasarımda iddialı açıklamalarda bulunan Audi, sürücü ve yolcular için, rakiplerine göre çok daha fazla alan sunduğunu belirtiyor. 4.4 litre kapasite sunan sürücü kol dayamasının altındaki bölmeye, raf tasarımlı ve 2 katlı bir orta konsol tasarımı eşlik ediyor.

Raf tasarımının ilk katında telefon bölmesi yer alıyor. Burada akıllı telefonlar kablosuz olarak edilebilecek. Üst katı ise Q4 e-tron’u çalıştırmak ve vites komutları vermek için ayrılmış.

Orta konsola hakim olan MMI bilgi ve eğlence sisteminin boyutu 11.6 inçken, sürücü tarafında ise ona Virtual Cockpit eşlik ediyor.

Öte yandan Audi’nin paylaştığı bilgilerde vurduladığı bir noktada artırılmış gerçeklik sunan baş üstü gösterge sistemi oldu. Sürücüye dönmesi gereken yerlerde bilgi verecek sistem, gözden 10 metre uzak mesafede, araç bilgileri bölümü ise 3 metre uzaklıkta konumlandırılacak. Firmanın belirttiğine göre bu sistem, 200 ms gibi bir gecikme ile sürücü ile iletişim kurabiliyor.

Güzel bir dokunuşta ön kapı içlerine yapılmış. Şişe veya termos koymak için sürücü tarafında ayna kontrollerinin, yolcu tarafında ise cam açma butonunun önüne yerleştirilen bölme ile kullanışlılık arttırılmaya çalışılmış.

Aracın dış görselleri ise kamuflajlı bir şekilde paylaşıldı. Ön tarafta alışık olduğumuz büyük Audi ızgarası ve far grubuna, arkada yine Audi’nin imzası olan stop barı eşlik ediyor.

14 Nisan’da detayları gün yüzüne çıkacak Audi Q4 e-tron’un hakkında daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve tüm görseller

#elektriklisuv #otomobil #audi #Q4etron #elektrikliotomobil

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör