google-site-verification=hAdtdKd4qxdiJ2dvqgWh8jK6y02hI-Jf4_TRzwFovN4
 
  • Faik Çağatay Demir

Apple, Tesla’yı reddetmiş

Haftanın bomba haberi Tesla patronundan geldi.

Elon Musk’ın söylemlerine göre, Apple Tesla’yı almak istememiş.


During the darkest days of the Model 3 program, I reached out to Tim Cook to discuss the possibility of Apple acquiring Tesla (for 1/10 of our current value). He refused to take the meeting. — Elon Musk (@elonmusk) December 22, 2020

Musk attığı tweetlerde, Tesla’nın geçirdiği en kötü dönem olan 2017 sonu ve 2018 başlarında, neredeyse iflasın eşiğine geldiğini, yine bu dönemde Apple CEO’su Tim Cook ile Tesla’nın satışı konusunda görüşmek istediğini söyledi. Ancak Musk istediği görüşmeyi elde edememiş.

Bahsedilen kötü dönem Model 3’ün erken üretim safhasına denk geliyor. Tesla ürün portföyünün en uygun fiyatlısı olan Model 3‘ün üretimi bir hayli sıkıntılı ve sancılı olmuş. Üretim maliyetleri hayli yüksek olan Model 3’ün, 2018 ortalarında elde ettiği satış başarısı gerçekleşmeseymiş Tesla milyar dolarlarca borcu yüzünden batmış olabilirmiş.

O dönemden sonra, Tesla dünyanın en değerli otomotiv üreticisi haline geldi. Ürün gamına Model Y ile kompakt bir SUV daha ekleyen firma, gönül rahatlığı ile en iyi günlerini yaşıyor diyebiliriz.

Daha fazlası için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Haberin kaynağı

#appletürkiye #appletesla #teslamodel3 #teslamodels #elonmusk #apple #tesla #applearaba

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör